۸ اصل مهم در طراحی وبسایت جذاب

۸  اصل مهم در طراحی وبسایت جذاب

یک وب سایت پلت فرمی برای مشتریان و کارآفرینان که با همدیگر ملاقات و ارتباط برقرارمی کنند.همه ی شرکت ها چه  کوچک و بزرگ نیازمند وبسایت برای ارتقاء کسب و کار خود به روش دیجیتال هستند. امروزه برای هر شرکت یا صنعتی یک وبسایت ضروری است زیرا کاربران ترجیح می دهند از وبسایت شرکت بازدید کنند تا در مورد این شرکت بدانند. طراحی یک عامل مهم درجذابیت وبسایت و جذب کاربران هست.هر شرکت به طراحی وب سایت جذاب و منحصر به فرد در میان رقبا برای توسعه ی کسب و کار خود نیاز دارد.

نکاتی مهم در طراحی وبسایتی زیبا و جذاب:

1- انتخاب فونت مناسب

با حفظ فونت و سبک مناسب در طراحی سایت ، محتوای وب سایت را که اطلاعاتی در مورد خدمات و کسب و کار شما به کاربر می دهد را ساده، روشن و قابل فهم می کند

2-کاربرپسند بودن وبسایت

استفاده راحت از وبسایت یکی دیگر از عوامل مهم درجذب کاربران است. قابلیت استفاده آسان از آن باعث می شود کاربران به راحتی در سایت بچرخند. به این معناست که ما می توانیم از یک صفحه وب به صفحات دیگر وب را توسعه دهیم تا کاربران بتوانند در وب سایت به راحتی بچرخند. باید برای تمام صفحات درونی طرح بندی و طراحی منحصر به فرد انجام شود.

3- تصاویر و گرافیک جذاب

انسانها موجودات بصری هستند. نمایشگرها بیشتر آنها را مجذوب خود می کنند  ، سعی کنید از تصاویر و گرافیک در وب سایت خود استفاده کنید. بازدید کننده بالقوه شما ممکن است آزاد باشد که مطالب خود را بخواند، اما اگر بتوانید آنها را با تصاویر جذب کنید، می توانید پیام مهم خود را به روشنی بیان کنید. توجه بازدید کنندگان خود را جلب کنید و اجازه دهید سایت شما را دوباره به یاد بیاورند.گرافیک با تصاویر متحرک می تواند بازدید کننده شما را مجذوب خود کند.
یک وبسایت با استفاده از تصاویر، جذاب تر می شود. می توانید بهترین تصاویر مرتبط با خدمات شرکت طراحی کنید تا آن را به آسانی درک کنند. هنگام طراحی تصاویر می توانید از بهترین رنگ ها و گرافیک استفاده کنید. نقاشی ها و طرح‌های انیماتوری نیز این روزها طرفداران بسیاری دارند و موجب می‌شوند نظر افراد به سایتی که طراحی کرده‌اید جلب شود

4- رنگ ها

استفاده از تصاویر ایده خوبی بود اما اگر بخواهید احساس گرما و چشم‌نوازی بیشتری در طرح خود اضافه کنید چه باید بکنید؟ اینجا زمانی است که از رنگ‌ها کمک می‌گیریم. این را نیز فراموش نکنید برای جذابیت یک وب‌سایت نیازی نیست همه‌چیز را صورتی کنید. صورتی تنها رنگی نیست که چیزی را جذاب می‌کند.
در حقیقت، رنگ‌های «جذاب» در فرهنگ‌های مختلف متفاوت هستند. یک قانون کلی که باید در این زمینه دنبال کنید این است: از رنگ‌های اولیه و پاستلی استفاده کنید. رنگ‌های اولیه روشن و رنگ‌های پاستلی در همه جای جهان از نظر علم زیبایی‌ شناسی رنگ ها جذاب و گیرا هستند. اگر می‌خواهید چیزی جذاب برای کودکان کم سن و سال طراحی کنید، از رنگ‌های چشم‌نوازتر و پررنگ‌تر استفاده کنید، در عوض اگر می‌خواهید برای بزرگ‌سالان چنین طرحی بزنید، رنگ‌های کمرنگ پاستلی انتخاب بهتری هستند چراکه برای افرادی که ذهن خسته‌ای دارند، تماشای این رنگ‌ها لذت‌بخش‌تر است

5- اجتناب از شلوغی بیش از حد

جلوه های بصری می تواند خوشایند باشد  اما هنگامی که از چندین عکس در یک صفحه استفاده می کنید، آن را رقیق می کنید. شما باید تعادل مناسب بین تصاویر را پیدا کنید، زیرا عکس های بیش از حد ، بازدیدکنندگان را به اندازه عدم استفاده از عکس، گیج می کند.

6-ریسپانسیوبودن یا واکنشگرا بودن

ریسپانسیو بودن یک وبسایت به کاربران کمک می کند تا بدون هیچ گونه وقفه در تمام دستگاه ها مدیریت شوند. به این معنی که وبسایت در رزولوشن های مختلف به هم نمی ریزد و تجربه کاربر را افزایش می دهد. 

7- توجه به ویژگی های جامعه هدف

تا اینجا به بحث جذابیت و خود لغت و مفهوم جذابیت در ذهن انسان صحبت کردیم. این لغت از جمله مفاهیمی است که فاکتورهای بسیاری می تواند به آن اشاره کند. در نگاه هر شخص نیز می تواند تعریف جذابیت متفاوت به نظر برسد. اما ساختار ذهن مشترک انسان ها باعث می شود که یک سری المان ها در تمام انسان ها به این مفهوم اشاره کند.
امروزه، یک خانه نیز می‌تواند «جذاب» باشد. مثلاً می‌توان گفت «چه رومیزی جذابی»، «چه صندلی جذابی» یا حتی در تعریف از گل‌های چیده شده روی میز نیز از همین لغت استفاده می کنیم.
بنابراین هم به تفاوت ها و هم به اشتراکات جامعه ای که برای آنها طراحی را انجام می دهید توجه کنید. ببینید مخاطبان شما چه فرهنگ و پیشینه ای دارند، چه بازخورد هایی در شرایط مختلف نسبت به واژه ها و مفاهیم از خود نشان می دهند.

8- مخاطب محوربودن محتوای وبسایت

در اصول طراحی وب سایت ، هدف از ایجاد وب ســایت کاملا مشــخص باشد و این هدف به صورت کامل در محتوا و مطالب موجود در وب سایت لحاظ گردد.
در بازاریابی یک اصل مهم داریم که می گوید همه چیز از مشتری شروع می شود و در نهایت به خود مشتری هم ختم خواهد شد. ایده اولیه یک طراحی سایت برطرف کردن یک نیاز خاص و ارائه خدمات یا کالا به مردم است. در غیر این صورت کار شما بیهوده است و تنها یک وبسایت برای خودتان طراحی کرده اید.
بنابراین به دیدگاه ها و نظرات مخاطبان و مشتریان خود احترام بگذارید. برای وقت آنها ارزش قائل شوید و سعی کنید بهترین خدمات را در اسرع وقت به آنها عرضه کنید. در غیر این صورت رقبای شما این کار را خواهند کرد و شما به مرور از حضور در بازار حذف می شوید و به اصطللاح سهم بازار شما به رقبا واگذار می شود.
در سال های اخیر توجه زیادی به مقوله جذابیت وب سایت های تجارت الکترونیک در کشورهای پیشرفته معطوف شده، اما هنوز به توجه بیشتری نیاز است. با اینحال، در ایران، اصلا به این امر توجهی نشده است. علیرغم گسترش روزافزون بکارگیری اینترنت در کشور، تجارت الکترونیک و خرید اینترنتی کمتر رواج یافته است و استقبال چندانی از سوی کاربران و مشتریان برای خرید محصولات و دریافت الکترونیکی خدمات از موسسات و سازمانهایی که این تسهیلات را فراهم کرده، صورت نگرفته است. مطالعات نشان می دهد که یکی از دلایل پایین بودن سطح تجارت الکترونیک، ناکارآمدی وب سایت های فعال در برقراری ارتباط اثر بخش و آسان با کاربران است .همانطور که دیدید طراحی سایت یک موضوع کاملا تخصصی است و نیازمند کار تیمی در شرکت های حرفه ای خواهد بود. 
برای طراحی سایت فردا هم دیر است همین امروز شروع می کنیم.
سرعت رشد روز افزون تکنولوژی و تاثیر انتخاب شرکت طراحی سایت, در عملکرد تجاری مجموعه شما و اهمیت بسزایی که در افزایش درآمد تجارت شما دارد و تاثیر سایت طراحی شده ,در کسب و کار شما تا حدیست که می تواند آن را دگرگون کند، پس با وسواس بسیار شرکت طراحی سایت مشاور خود را انتخاب نمایید. 
تیم  گروه آرتین, همواره با تشکیل یک گروه متخصص توسعه دهنده وب در تلاشیم  تا بتوانیم بهترین خدمات طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن موبایل و سئو و بهینه سازی و خدمات هاستینگ در تبریز را به مشتریان شرکت خود ارائه نماییم.
 

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش